معجزات و کرامات

کرامات امام هادی تصرف و اظهار مافوق بشر

مرحوم شیخ مفید، کلینی، طبرسی و برخی دیگر از بزرگان در کتاب های خود آورده اند:
صالح بن سعید – که یکی از اصحاب و دوستان امام هادی صلوات الله و سلامه علیه – حکایت نماید: روزی به ملاقات و دیدار حضرت ابوالحسن، امام علی هادی علیه السلام – در آن بازداشتگاهی که حضرت را زندانی کرده بودند – رفتم و پس از عرض سلام و احوال پرسی گفتم:
یا ابن رسول الله! ای مولا و سرورم! قربان شما گردم، دشمنان و مخالفان شما خواسته اند که نور شما اهل بیت را خاموش و نیروی ولایت و معنویت را در جامعه تضعیف کنند.
پس به همین جهت است که شما را در این محل – بازداشتگاه، خان الصعالیک – قرار داده اند.
حضرت فرمود: یا ابن سعید! در همین حالتی که هستی ثابت باش و حرکت نکن تا برایت بگویم؛ و سپس مبارک خود به سمتی اشاره نمود و اظهار داشت: خوب نگاه کن و ببین چه چیزهائی را مشاهده می کنی؟ وقتی چشم انداختم و خوب نگاه کردم، باغی سرسبز و خرم را دیدم، که در آن از انواع درخت های میوه دار و انواع ریاحین و گل های رنگارنگ خوش بو وجود داشت.
و پیش خدمتان بسیاری در رفت و آمد بودند، همچنین پرندگان مختلف و دیگر حیوانات – مانند آهو و غیره – در آن باغ وجود داشت و نیز نهرهای آب و چشمه های زلال، مرا چنان شیفته ی خود قرار داد و مرا مجذوب گردانید که دیگر نمی توانستم چشم بردارم.
سپس امام هادی علیه السلام فرمود: یا ابن سعید! ما در هر حالت و وضعیتی که باشیم، سرنوشتمان این چنین خواهد بود و بر این مشکلات و سختی ها طبق دستور الهی صبر خواهیم کرد [۱] .
————————————————————————————————————————————–
پی نوشت ها:
[۱] اصول کافی: ج ۱، ص ۴۱۷، ح ۲، اختصاص: ص ۳۲۴، الخرایج: ج ۲، ص ۶۸۰، ح ۱۰، اثبات الهداه: ج ۳، ۳۶۰، ح ۵، اعلام الوری: ج ۲، ص ۱۲۶٫
منبع: چهل داستان و چهل حدیث از امام علی هادی؛ عبدالله صالحی؛ مهدی یار.
برگرفته از کتاب دانشنامه امام هادی علیه السلام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *