معجزات و کرامات

کرامات امام هادی دریافت اموال در موقع مناسب

مرحوم شیخ حرّ عاملی رضوان اللّه تعالی علیه ، به نقل از کتاب شریف مشارق اءنوار الیقین آورده است :
دو نفر از اهالی شهر قم – به نام داوود قمّی و محمّد طلحی – حکایت کرده اند :
مقدار قابل توجّهی وجوهات ، نذورات ، هدایا و نیز جواهرات و دیگر اشیاء نفیس قیمتی توسّط مؤ منین قم و اهالی آن ، نزد اینجانبان جمع شده بود تا برای حضرت ابوالحسن ، امام هادی علیه السلام ارسال نمائیم .
و چون موقعیّتی مناسب فرا رسید ، بار سفر را بستیم و به سوی شهر سامراء حرکت کردیم .
نار ما آمد و اظهار داشت : حضرت ابوالحسن ، امام علیّ هادی علیه السلام دستور داد که بازگردید و به شهر خود مراجعت کنید ، چون الا ن موقعیّت و فرصت مناسبی نیست ؛ و نمی توانید با ما دیدار و ملاقات داشته باشید ، به دلیل آن که مأ مورین حکومتی مانع رفت و آمد افراد هستند .
پس به ناچار به سوی شهر قم مراجعت کردیم و کلیّه اموال و جواهرات را در جای مناسبی مخفی و نگهداری نمودیم .
مدّتی از این جریان گذشت و پیامی از جانب حضرت بدین مضمون رسید : اینک تعدادی شتر فرستاده ایم تا اموال و آنچه را که از ما نزد شما است ، بر آن شترها حمل کنید و آن ها را رها نمائید؛ و کاری به آن ها نداشته باشید .
لذا طبق پیام و دستور حضرت سلام اللّه علیه تمامی اموال و جواهرات را بر آن شترها حمل نموده و آزادشان گذاشتیم و آن ها حرکت کردند و رفتند .
و از آن شترها خبری نداشتیم تا آن که یک سال بعد ، جهت ملاقات و زیارت امام علیه السلام به سامراء رفتیم و به منزل حضرت وارد شدیم .
و چون در محضر مبارک آن حضرت نشستیم ، پس از احوال پرسی و مختصری صحبت ، فرمود : آیا مایل هستید آن اموال و جواهراتی را که برای ما فرستاده اید ، مشاهده کنید؟
عرضه داشتیم : بلی ، لذا حضرت نظر ما را به گوشه ای از منزل خویش متوجّه نمود ، هنگامی که نظر افکندیم ، تمامی آنچه را که فرستاده بودیم ، تماما موجود بود . (۱۵)
برگرفته از کتاب چهل داستان و چهل حدیث از امام هادی (ع ) نوشته آقای عبدالله صالحی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *